Sedinta a avut loc la ora 20.00, la clubul IDM.

Prezenti:
Piciu-Gindac Raluca
Nitu Ionut
Orlanda Alina

Si prin teleconferinta:
Sandu Viorel
Karaman Geza
Babiciu Octavian
Alexandru Dragomir
Catalin Gheorghe
Gagenoiu Romeo

       Ordinea de zi:
1.    Omologare rezultate campionat 2018-2019;
2.   Depunere dosar pentru premierea lui Gagenoiu Romeo de catre MTS;
3.   Completare comisii;
4.   Repartizarea adreselor de e-mail catre comisii;
5.   Alegerea membrilor Comisiei de Apel: Karaman Ibolya, Arcusi Sebastian, Midisan Adrian;
6.   Stabilirea unui termen limita pentru definitivarea regulamentelor comisiilor si regulamentului campionatului national 2019-2020;
7.   Congresul din 01.09.2019 de la Las Vegas: daca participam sau delegam pe cineva, etc;
8.   Diverse.
9.   Compensarea salariului Secretarului General pentru luna iulie cu cheltuielile avute de-a lungul lunii iulie cu autoturismul si benzina aferenta deplasarilor la finalele de la Constanta si Ploiesti pentru finalizare acte Adunarea Generala.
10. Schimbarea destinatiei banilor alocati pentru campionatul Mondial de  Juniori (WBJC 2019) catre campionatul European de Juniori (EYC 2019).
11.Schimbarea destinatiei sumei de 8000 lei alocati pentru Campionatul Mondial Feminin (WWC), intrucat nu participam.

S-au hotarat urmatoarele:
1.  Cu unanimitate au fost omologate rezultatele.
2.  S-a votat cu unanimitate depunerea  dosarului pentru premierea de catre MTS a lui Romeo Gagenoiu. Se discuta premierea lui Alex Telejman la solicitarea acestuia de a fi premiat ca sef al delegatiei, acest aspect fiind adus la cunostinta de catre Secretarul General Nitu Ionut. S-a votat in majoritate, cu o abtinere si un vot impotriva. S-a discutat referitor la premierea de catre MTS a lui Catalin Gheorghe, dar aceasta competitie  nu se incadreaza in metodologia MTS.
3.  A fost votata componenta comisiilor, astfel:
a.    Comisia de Competitii: Popa Victor si Tibuleac Mirela.
b.    Comisia Tehnica: Catalin Gheorghe - urmeaza sa isi aleaga membrii.
c.    Comisia de Arbitrii: Pavel Viorel si Rakosi Zoltan.
d.    Disciplina Sandu Viorel, deoarece domnul Dragomir se dedica postului de Vicepresedinte.
4.  S-a hotarat repartizarea adreselor de e-mail catre sefii comisiilor.
5.  Validarea Comisiei de Apel in unanimitate.
6.  S-a votat in unanimitate - pana pe 20 august va fi schitat regulamentul. Pe urma va fi pus in dezbatere catre cluburi pentru 10 zile, iar campionatul ar urma sa inceapa in primul week-end din octombrie.
7.  S-a hotarat sa imputernicim o persoana dintr-o federatie care va participa,  ca sa voteze pentru F.R.B. Presedintele si Vicepresedintele, la Congresul de la Las Vegas din 01.09.2019, cu mentiunea ca acea Federatie trebuie sa participe cu mai mult de 1 reprezentant, pentru a putea vota proxy.
8.  S-a hotarat in majoritate, 2 voturi impotriva, pentru comercializarea modelului de tricouri pe care le-au purtat baietii la EMC 2019. Preturi: 199 lei tricoul si 349 lei jacheta - daca se doresc personalizate se adauga 49 lei.
9.  S-a votat ca pe viitor sa se anunte inainte cheltuielile si sa fie aprobate, dar se voteaza cu unanimitate compensarea.
10.Actele aditionale pentru MTS privind schimbarea destinatiei banilor alocati de la mondialul de juniori catre europenele de juniori. De acord in unanimitate.
11.Schimbarea destinatiei prin act aditional incheiat cu MTS-ul a sumei de 8000 lei, in unanimitate.
12.Cu privire la solicitarea MTS de  a formula un punct de vedere referitor la sesizarea domnului Piros Valentin. Secretarul General Nitu Ionut va formula acest punct de vedere, urmand sa il prezinte membrilor Biroului Federal spre analiza si aprobare.

Ungere Finala Duo - Constanta


Ungere Finala Trio - Constanta

PROCES-VERBAL AL BIROULUI FEDERAL
Intrunit la data de 15.07.2019, ora 20.00

La sedinta de Birou Federal au participat urmatorii membri:
1. Piciu-Gindac Raluca – Presedinte
2. Nitu Ionut – Secretar General
3. Orlanda Alina – Membru B.F.
4. Gagenoiu Romeo – Membru B.F.
5. Sandu Viorel – Membru B.F.
6. Karaman Geza – Membru B.F.
7. Gheorghe Catalin – Membru B.F.

Ordinea de zi:
1. Organizarea finalelor Duo/Trio
2. Repartizarea Comisiilor

S-a stabilit cu unanimitate:
1. Programul pentru finale duo masculin, duo feminin, duo seniori 50+ si trio:
Sambata, 20.07.2019:
Ora 10.00 – calificari trio
Ora 13.00 – stepladder trio
Ora 14.00 – festivitate de premiere trio
Ora 14.30 – duo 50 + calificari
Ora 17.30 – stepladder duo 50 +
Ora 18.30 – festivitate de premiere 50+.

Duminica, 21.07.2019:
Ora 10.00 – calificari duo feminin
Ora 13.00 – stepladder duo feminin
Ora 14.00 – festivitate de premiere duo feminin
Ora 14.30 – calificari duo masculin
Ora 17.30 – stepladder duo masculin
Ora 18.30 – festivitate de premiere.

Vor fi doua ungeri,una pentru trio si una pentru duo si acestea vor fi anuntate joi, 18.07.2019, ora 12.00.

2. Repartizarea comisiilor:
a. Colegiul arbitrilor: Orlanda Alina
b. Comisia tehnica: Gheorghe Catalin
c. Comisia de disciplina: Dragomir Alexandru
d. Comisia de competitii: Gagenoiu Romeo.

S-a hotarat ca acestia sa isi aleaga inca doi membri pentru completarea comisiei si sa intocmeasca regulamentele.

Prezentul proces-verbal a fost intocmit si asumat de catre Presedinte Piciu-Gindac Raluca.

Evenimente viitoare

01 Iun, 2019 - 02 Iun, 2019

Finalisti CNI - Juniori

GRECU ALEXANDRU
SOOS DORA
VERZAR TAMAS
KACSO BALAZS
IMRE ZALAN
TOTH NIKOLETT
FELIU CEZAR
SZFARLI SZABOLCS
01 Iun, 2019 - 02 Iun, 2019

Finalisti CNI - Feminin

DUMITRASCU EUGENIA
ENE PATRICIA
SOOS DORA
ENCULESCU DIANA
FLESERIU CRISTINA
KARAMAN IBOLYA
BUGA ROXANA
TIBULEAC MIRELA
01 Iun, 2019 - 02 Iun, 2019

Finalisti CNI - Masculin

GAGENOIU ROMEO
PITICARIU MARIUS
GHEORGHE FLORIN
ARCUSI SEBASTIAN
CRACIUN OCTAVIAN
DUMITRASCU VICTOR
OBADA BOGDAN
POPA VICTOR
ARBANAS ALEXANDRU
NASIP TANIOR
PIROS VALENTIN
VERZAR LORANT
CALAGIU CRISTIAN
BABICIU OCTAVIAN
MIDISAN ADRIAN
KARAMAN GEZA
19 Ian, 2019 - 20 Ian, 2019

Taxa inscriere Turneul 2 CNI + TRIO - IDM

Taxa de inscriere la Turneul 2 CNI+ TRIO - IDM va fi de 49,5 lei
Se vor juca 4 jocuri (atat la Trio cat si Individual)
01 Apr, 2017 - 02 Apr, 2017

Turneul 7 CNI - Poiana Brasov

Squad 1 - vineri ora 16.30
15 jucatori - arbitru Alina Orlanda
Squad 2 - sambata ora 09.30
15 jucatori - arbitru Alexandru Dragomir
Squad 3 - sambata ora 13.00
11 jucatori - arbitru Catalin Gheorghe
Squad 4 - duminica ora 09.30
10 jucatori - arbitru Catalin Gheorghe

10 Mar, 2017 - 12 Mar, 2017

Turneul 6 CNI - IDM Bucuresti

Squad 1 - vineri ora 16.30
13 jucatori - arbitru Romeo Gagenoiu
Squad 2 - sambata ora 09.30
13 jucatori - arbitru Alina Orlanda
Squad 3 - sambata ora 13.00
15 jucatori - arbitru Alina Orlanda
Squad 4 - duminica ora 09.30
12 jucatori - arbitru Valentin Piros
Squad 5 - duminica ora 13.00
16 jucatori - arbitru Eugen Itu
18 Feb, 2017 - 19 Feb, 2017

Turneul 5 CNI - Lake View Constanta

Squad 1 - vineri ora 16.00
12 jucatori - arbitru Gheorghe Catalin
Squad 2 - sambata ora 10.00
12 jucatori - arbitru Pavel Viorel
Squad 3 - sambata ora 13.00
12 jucatori - arbitru Gheorghe Catalin
Squad 4 - duminica ora 10.00
12 jucatori - arbitru Bianu Felicia
Squad 5 - duminica ora 13.00
9 jucatori - arbitru Bianu Felicia
09 Dec, 2016 - 11 Dec, 2016

Turneul 4 CNI - Septimia Odorhei

Squad 1 - vineri ora 17.00
10 jucatori - arbitru Catalin Gheorghe
Squad 2 - sambata ora 10.00
12 jucatori - arbitru Geza Karaman
Squad 3 - sambata ora 13.00
08 jucatori - arbitru Geza Karaman
Squad 4 - duminica ora 10.00
11 jucatori - arbitru Zalan Boldizsar
Squad 5 - duminica ora 13.00
12 jucatori - arbitru Zalan Boldizsar
04 Nov, 2016 - 06 Nov, 2016

Turneul 3 CNI - 300Bowling M-Ciuc

Squad 1 - vineri ora 17.00
12 jucatori - arbitru Zoltan Rakosi
Squad 2 - sambata ora 10.00
10 jucatori - arbitru Csaba Gabor
Squad 3 - sambata ora 13.00
12 jucatori - arbitru Csaba Gabor
Squad 4 - sambata ora 16.00
09 jucatori - arbitru Zoltan Rakosi
Squad 5 - duminica ora 13.00
11 jucatori - arbitru Zoltan Rakosi

23 Oct, 2016 - 30 Nov, -1

Turneul 2 CNI - MGM Cernavoda

Squad 0 - joi ora 17.00
10 jucatori - arbitru Catalin Gheorghe
Squad 1 - vineri ora 16.00

16 jucatori - arbitru Viorel Pavel
Squad 2 - sambata ora 10.00
14 jucatori - arbitru Catalin Gheorghe
Squad 3 - sambata ora 13.00
16 jucatori - arbitru Viorel Pavel
Squad 4 - sambata ora 16.00
16 jucatori - arbitru Felicia Bianu
Squad 5 - duminica ora 10.00
16 jucatori - arbitru Felicia Bianu
18 Sep, 2016 - 30 Nov, -1

Turneul 1 CNI - Ploiesti

Squad 1 - joi ora 17.00
15 jucatori - arbitru Alina Orlanda
Squad 2 - vineri ora 17.00
14 jucatori - arbitru Alexandru Dragomir
Squad 3 - sambata ora 10.00
16 jucatori - arbitru Alexandru Dragomir
Squad 4 - sambata ora 13.00
14 jucatori - arbitru Alexandru Dragomir
03 Iun, 2016 - 05 Iun, 2016

Playoff si Baraj Divizia A

Program :

Playoff :

Vineri 03.06 ora 13.00            Bobowling - Elcomex
Vineri 03.06 ora 16.00            IDM - Split

Sambata 04.06 ora 10.00      Elcomex - Split
Sambata 04.06 ora 13.00      IDM - Bobowling

Duminica 05.06 ora 10.00    Split - Bobowling
Duminica 05.06 ora 13.00    IDM - Elcomex

Baraj Divizia A

Sambata 04.06 ora 10.00     Constructorul C-ta -  PBM1 Ploiesti
21 Mai, 2016 - 22 Mai, 2016

Finalele CNI

Vor avea loc la MGM Cernavoda.

CNI - F

1. Rethi Hajnalka
2. Dumitrascu Eugenia
3. Karaman Ibolya
4. Bacila Manuela
5. Dumitrascu Geanina
6. Dascalu Georgiana
7. Punga Irina
8. Pal Erzsebet

CNI - M

1. Orlanda David
2. Gagenoiu Romeo
3. Dumitrascu Victor
4. Antimirescu Corneliu
5. Gheorghe Florin
6. Popescu Marian
7. Calagiu Cristian
8. Bejan Ion
9. Arcusi Sebastian
10. Dobre Adrian
11. Paraschiv Lucian
12. Arbanas Alexandru
13. Gheorghe Catalin
14. Piticariu Marius
15. Albu Daniel
16. Karaman Geza
14 Mai, 2016 - 15 Mai, 2016

Finalele Duo - Trio

Vor avea loc in zilele de 14-15 mai 2016
Lake View Constanta


DUO
Ioancea Ion - Csoma Imre
Calagiu Cristian - Lucian Paraschiv
Orlanda David - Arcusi Sebastian
Pavel Viorel - Udriste Marin
Gheorghe Catalin - Pavel Mihai
Gagenoiu Romeo - Balan Marius
Arbanas Alexandru - Gheorghe Florin
Anghelescu Gabriel - Gheorghiu Marius
TRIO
Orlanda David - Paraschiv Lucian - Gagenoiu Romeo
Antimirescu Corneliu - Nasip Tanior - Dascalescu Florin
Tarase Marcel - Pavel Mihai - Gheorghe Catalin
Ioancea Ion - Csoma Imre - Vasile Adrian
Dumitrascu Geanina - Gheorghe Florin - Arbanas Alexandru
Babiciu Octavian - Piros Valentin - Marinescu Cristian
Dragomir Alexandru - Gandac Raluca - Piciu Bogdan
Quigley Jesse - Buca Bogdan - Itu Eugen






09 Apr, 2016 - 10 Apr, 2016

Turneul 8 Divizia A si Turneul 7 Divizia B

Sambata 09.04.2016 ora 10.00
IDM - Constructorul (Constanta) (Arbitru - Catalin Gheorghe)
Septimia - PBM2 (Galati) (Arbitru - Piros Valentin)
Sambata 09.04.2016 ora 13.00
Bobowling - Triple Strike (Constanta) (Arbitru - Pavel Viorel)
Vinci -    (Galati)  (Arbitru - Piros Valentin)
Duminica 10.04.2016 ora 10.00
Split - 300 Bowling (Constanta) (Arbitru - Pavel Viorel)
IDM 2 - PBM 1 (Galati) (Arbitru - Piros Valentin)
Duminica 10.04.2016 ora 13.00
Elcomex - Sport's Palace (Constanta) (Arbitru - Bianu Felicia)
Pol Gal Danub - CFR (Galati) (Arbitru - Piros Valentin)
18 Mar, 2016 - 20 Mar, 2016

Turneul 7 CNI - Bobowling

Squad 1 - vineri ora 17.00
12 locuri - arbitru Bogdan Beata
Squad 2 - sambata ora 10.00
12 locuri - arbitru Bogdan Beata
Squad 3 - sambata ora 13.00
12 locuri - arbitru Bogdan Beata
Squad 4 - duminica ora 10.00
12 locuri - arbitru Bogdan Beata
Squad 5 - duminica ora 13.00
12 locuri - arbitru Bogdan Beata
12 Mar, 2016 - 13 Mar, 2016

Rezultate T7 Div. A si T6 Div. B

Rezultate online Divizia A : aici
Rezultate online Divizia B : aici
12 Mar, 2016 - 13 Mar, 2016

Turneul 7 Div.A si Turneul 6 Div.B


Sambata 12.03.2016 ora 10.00
Split - Constructorul (Sf.Gheorghe)
PBM2 - IDM 2 (Constanta)
Sambata 12.03.2016 ora 13.00
Triple Strike - IDM (Sf.Gheorghe)
PBM1 - Pol Gal Danub (Constanta)
Duminica 13.03.2016 ora 10.00
Sport's Palace - 300 Bowling (Sf.Gheorghe)
- Septimia (Constanta)
Duminica 13.03.2016 ora 13.00
Bobowling - Elcomex (Sf.Gheorghe)
CFR - Vinci (Constanta)
04 Mar, 2016 - 06 Mar, 2016

Turneul 6 CNI - Elcomex

Squad 1 - vineri ora 16.30
16 locuri - arbitru Gheorghe Catalin
Squad 2 - sambata ora 10.00
16 locuri - arbitru Gheorghe Catalin
Squad 3 - sambata ora 13.00
16 locuri - arbitru Pavel Viorel
Squad 4 - duminica ora 10.00
16 locuri - arbitru Pavel Viorel
Squad 5 - duminica ora 13.00
16 locuri - arbitru Pavel Viorel
20 Feb, 2016 - 21 Feb, 2016

Turneul 6 Div. A si Turneul 5 Div. B

Turneul 6 Divizia A - Triple Strike
Constructorul - Triple Strike
IDM - Sport's Palace

300 Bowling - Bobowling
Elcomex - Split

Turneul 5 Divizia B - Ploiesti
Vinci - PBM1
Septimia - CFR
Galati - IDM2
- PBM2
12 Feb, 2016 - 14 Feb, 2016

Turneul 5 CNI Constanta

Squad 1 - vineri ora 17.00
10 jucatori  -  arbitru Pavel Viorel
Squad 2 - sambata ora 10.00
14 jucatori - arbitru Bianu Felicia
Squad 3 - sambata ora 13.30
12 jucatori - arbitru Gheorghe Catalin
Squad 4 - duminica ora 10.00
7 jucatori - arbitru Bianu Felicia
Squad 5 - duminica ora 13.30
16 jucatori - arbitru Pavel Viorel
12 Feb, 2016 - 14 Feb, 2016

Turneul 5 din CNI - Constanta

Turneul nr.5 al Campionatului National Individual va fi organizat de catre Federatia Romana de Bowling cu sprijinul echipelor din Constanta la arena Lake View in perioada 12-14 februarie 2016.