Biroul Federal al FRB a decis in sedinta din data de 14.10.2020 sa acorde gratuitate la taxa de legitimare a sportivilor pentru orice club care legitimeaza sportivi la FRB pana in data de 31 decembrie 2020. Astfel, sportivii vor fi scutiti de taxa de legitimare de 33 lei/sportiv. Daca sportivii legitimati astfel vor dori sa participe la una din competitiile FRB, atat din 2020, cat si din anii viitori (2021, 2022, etc.), clubul la care sunt legitimati va trebui sa achite in numele lor taxa de viza anuala corezpunzatoare anului competitional respectiv (vezi Anexa de taxe si cotizatii pentru CNB 2019-2020 accesand link-ul http://frbowling.ro/ro/page/1017/anexa--taxe-si-cotizatii?fbclid=IwAR3YJXq_DPAqaKYOvT9vkbQjXvS8tJLpDresOsO6364RLGW5YEzANSHuKdY si costul carnetului de legitimare (10 lei/carnet).

Pentru a putea analiza eficienta acestei masuri in cadrul cluburilor membre ale FRB, Biroul Federal va anunta public, odata la fiecare 2 saptamani, numarul de sportivi nou-legitimati de fiecare club membru.

Invitam cluburile sa legitimeze cat mai multi sportivi si va multumim pentru eforturile depuse.
Biroul Federal al FRB a hotarat in sedinta din data de 14 octombrie 2020 ca Turneul 4 al Campionatului National Individual de Bowling 2019-2020, care ar fi trebuit sa se desfasoare in Poiana Brasov, sa fie organizat si desfasurat pe pistele arenei MGM din Cernavoda, in perioada 7-8 noiembrie 2020. Hotararea a fost luata luandu-se in considerare urmatoarele:
- Dezavantajul major al arenei din Poiana Brasov care nu are functionala o masina de uns adecvata;
- Faptul ca intre timp, FRB nu a gasit o alta masina de uns disponibila pe care sa o inchirieze si care sa fie folosita pe pistele arenei, in conditii de transport, administrare, cazare si financiare acceptabile;
- MGM Cernavoda a reintrat in circuitul competitional si a confirmat disponibilitatea in acea perioada, in conditii de joc optime, cu o masina de uns adecvata si putand furniza asistenţa medicala solicitata de legislatia in vigoare;
- Localizarea optima a arenei de joc, din punct de vedere al cheltuielilor si eforturilor de transport, fata de majoritatea sportivilor potential participanti (care au participat in proportia cea mai mare si la turneul trecut de la Bucuresti - sportivi din Constanta, Bucuresti, Ploiesti).
- Respectarea tuturor conditiilor asigurate la celelalte turnee din campionat, a modului de joc efectuat la ultimul turneu de individuale, respectarea conditiilor solicitate de Ordinul MTS-MS nr.1219-1634/2020 pentru aprobarea regulamentelor privind condiţiile necesar a fi respectate pentru accesul în bazele sportive, în vederea practicării sporturilor individuale în aer liber, pentru practicarea sporturilor de echipă în aer liber, pentru reluarea activităţii de nataţie în bazinele acoperite şi în aer liber din România de către sportivii de performanţă, în vederea desfăşurării activităţilor sportive în spaţii închise, respectiv desfăşurării activităţilor de pregătire fizică în săli de fitness şi aerobic, in special Condiţiile generale pentru organizarea de competiţii în spaţii închise, prevazute la lit.C a Anexei nr.5 - Regulament privind condiţiile necesar a fi respectate în vederea desfăşurării activităţilor sportive în spaţii închise.

Speram ca sportivii sa gaseasca aceasta decizie adecvata si sa participe intr-un numar cat mai mare la ultimul turneu de calificari al Campionatului National Individual 2019-2020.
Se va juca in aceleasi conditii, câte 1 jucator pe pista, mutare dupa 2 jocuri, 2 piste la dreapta.


Se va juca in aceleasi conditii, câte 1 jucator pe pista, mutare dupa 2 jocuri, 2 piste la dreapta.



http://web.tenpin.org.au/fileadmin/user_upload/images/Current_Content/Tournament_Entry_Forms/Oil_Patterns/2019/2019_Melbourne_Tenpin_Cup.pdf
In seara zilei de sambata 03.10.2020 a fost convocata o sedinta de urgenta a Biroului Federal din cadrul FRB.
Cu unanimitate de voturi s.a luat decizia ca jucatorii Damar Mehmet si Bacila Manuela (inscrisi in squad.ul 9, duminica de la ora 14.00) sa participe alaturi de jucatorii inscrisi in squad.ul 7 (duminica de la ora 09.00).
Squad.ul 9 a fost anulat, nu s.au inscris suficienti jucatori.
...

Evenimente viitoare

07 Dec, 2019 - 08 Dec, 2019

07-12-2019 REJUCARE MECI IN DIVIZIA A ORA 09.00 IDM SECTOR B. SPLIT-PBM1

7/8 -12-2019 ETAPA DIVIZA B- GRUPA 1 LAKE WIEV -GRUPA 2 IDM SECTOR A!!!
22 Nov, 2019 - 24 Nov, 2019

ETAPA 3 INDIVIDUALE -SALA IDM 22-24 NOV

30 Nov, -1 - 30 Nov, -1

ETAPA 2 IN CAMPIONATUL NATIONAL!!! 16-17 NOV.IDM

08 Nov, 2019 - 10 Nov, 2019

08-10 NOEMBRIE INDIVIDUALE M.CIUC

12 Oct, 2019 - 13 Oct, 2019

PRIMA ETAPA CAMPIONATUL NATIONAL OWLDE BING DIVIZIA A -B

04 Oct, 2019 - 06 Oct, 2019

QubicaAMF Regulament

01 Iun, 2019 - 02 Iun, 2019

Finalisti CNI - Feminin

DUMITRASCU EUGENIA
ENE PATRICIA
SOOS DORA
ENCULESCU DIANA
FLESERIU CRISTINA
KARAMAN IBOLYA
BUGA ROXANA
TIBULEAC MIRELA
01 Iun, 2019 - 02 Iun, 2019

Finalisti CNI - Masculin

GAGENOIU ROMEO
PITICARIU MARIUS
GHEORGHE FLORIN
ARCUSI SEBASTIAN
CRACIUN OCTAVIAN
DUMITRASCU VICTOR
OBADA BOGDAN
POPA VICTOR
ARBANAS ALEXANDRU
NASIP TANIOR
PIROS VALENTIN
VERZAR LORANT
CALAGIU CRISTIAN
BABICIU OCTAVIAN
MIDISAN ADRIAN
KARAMAN GEZA
19 Ian, 2019 - 20 Ian, 2019

Taxa inscriere Turneul 2 CNI + TRIO - IDM

Taxa de inscriere la Turneul 2 CNI+ TRIO - IDM va fi de 49,5 lei
Se vor juca 4 jocuri (atat la Trio cat si Individual)
01 Apr, 2017 - 02 Apr, 2017

Turneul 7 CNI - Poiana Brasov

Squad 1 - vineri ora 16.30
15 jucatori - arbitru Alina Orlanda
Squad 2 - sambata ora 09.30
15 jucatori - arbitru Alexandru Dragomir
Squad 3 - sambata ora 13.00
11 jucatori - arbitru Catalin Gheorghe
Squad 4 - duminica ora 09.30
10 jucatori - arbitru Catalin Gheorghe

10 Mar, 2017 - 12 Mar, 2017

Turneul 6 CNI - IDM Bucuresti

Squad 1 - vineri ora 16.30
13 jucatori - arbitru Romeo Gagenoiu
Squad 2 - sambata ora 09.30
13 jucatori - arbitru Alina Orlanda
Squad 3 - sambata ora 13.00
15 jucatori - arbitru Alina Orlanda
Squad 4 - duminica ora 09.30
12 jucatori - arbitru Valentin Piros
Squad 5 - duminica ora 13.00
16 jucatori - arbitru Eugen Itu
18 Feb, 2017 - 19 Feb, 2017

Turneul 5 CNI - Lake View Constanta

Squad 1 - vineri ora 16.00
12 jucatori - arbitru Gheorghe Catalin
Squad 2 - sambata ora 10.00
12 jucatori - arbitru Pavel Viorel
Squad 3 - sambata ora 13.00
12 jucatori - arbitru Gheorghe Catalin
Squad 4 - duminica ora 10.00
12 jucatori - arbitru Bianu Felicia
Squad 5 - duminica ora 13.00
9 jucatori - arbitru Bianu Felicia
09 Dec, 2016 - 11 Dec, 2016

Turneul 4 CNI - Septimia Odorhei

Squad 1 - vineri ora 17.00
10 jucatori - arbitru Catalin Gheorghe
Squad 2 - sambata ora 10.00
12 jucatori - arbitru Geza Karaman
Squad 3 - sambata ora 13.00
08 jucatori - arbitru Geza Karaman
Squad 4 - duminica ora 10.00
11 jucatori - arbitru Zalan Boldizsar
Squad 5 - duminica ora 13.00
12 jucatori - arbitru Zalan Boldizsar
04 Nov, 2016 - 06 Nov, 2016

Turneul 3 CNI - 300Bowling M-Ciuc

Squad 1 - vineri ora 17.00
12 jucatori - arbitru Zoltan Rakosi
Squad 2 - sambata ora 10.00
10 jucatori - arbitru Csaba Gabor
Squad 3 - sambata ora 13.00
12 jucatori - arbitru Csaba Gabor
Squad 4 - sambata ora 16.00
09 jucatori - arbitru Zoltan Rakosi
Squad 5 - duminica ora 13.00
11 jucatori - arbitru Zoltan Rakosi

23 Oct, 2016 - 30 Nov, -1

Turneul 2 CNI - MGM Cernavoda

Squad 0 - joi ora 17.00
10 jucatori - arbitru Catalin Gheorghe
Squad 1 - vineri ora 16.00

16 jucatori - arbitru Viorel Pavel
Squad 2 - sambata ora 10.00
14 jucatori - arbitru Catalin Gheorghe
Squad 3 - sambata ora 13.00
16 jucatori - arbitru Viorel Pavel
Squad 4 - sambata ora 16.00
16 jucatori - arbitru Felicia Bianu
Squad 5 - duminica ora 10.00
16 jucatori - arbitru Felicia Bianu
18 Sep, 2016 - 30 Nov, -1

Turneul 1 CNI - Ploiesti

Squad 1 - joi ora 17.00
15 jucatori - arbitru Alina Orlanda
Squad 2 - vineri ora 17.00
14 jucatori - arbitru Alexandru Dragomir
Squad 3 - sambata ora 10.00
16 jucatori - arbitru Alexandru Dragomir
Squad 4 - sambata ora 13.00
14 jucatori - arbitru Alexandru Dragomir
03 Iun, 2016 - 05 Iun, 2016

Playoff si Baraj Divizia A

Program :

Playoff :

Vineri 03.06 ora 13.00            Bobowling - Elcomex
Vineri 03.06 ora 16.00            IDM - Split

Sambata 04.06 ora 10.00      Elcomex - Split
Sambata 04.06 ora 13.00      IDM - Bobowling

Duminica 05.06 ora 10.00    Split - Bobowling
Duminica 05.06 ora 13.00    IDM - Elcomex

Baraj Divizia A

Sambata 04.06 ora 10.00     Constructorul C-ta -  PBM1 Ploiesti
21 Mai, 2016 - 22 Mai, 2016

Finalele CNI

Vor avea loc la MGM Cernavoda.

CNI - F

1. Rethi Hajnalka
2. Dumitrascu Eugenia
3. Karaman Ibolya
4. Bacila Manuela
5. Dumitrascu Geanina
6. Dascalu Georgiana
7. Punga Irina
8. Pal Erzsebet

CNI - M

1. Orlanda David
2. Gagenoiu Romeo
3. Dumitrascu Victor
4. Antimirescu Corneliu
5. Gheorghe Florin
6. Popescu Marian
7. Calagiu Cristian
8. Bejan Ion
9. Arcusi Sebastian
10. Dobre Adrian
11. Paraschiv Lucian
12. Arbanas Alexandru
13. Gheorghe Catalin
14. Piticariu Marius
15. Albu Daniel
16. Karaman Geza
14 Mai, 2016 - 15 Mai, 2016

Finalele Duo - Trio

Vor avea loc in zilele de 14-15 mai 2016
Lake View Constanta


DUO
Ioancea Ion - Csoma Imre
Calagiu Cristian - Lucian Paraschiv
Orlanda David - Arcusi Sebastian
Pavel Viorel - Udriste Marin
Gheorghe Catalin - Pavel Mihai
Gagenoiu Romeo - Balan Marius
Arbanas Alexandru - Gheorghe Florin
Anghelescu Gabriel - Gheorghiu Marius
TRIO
Orlanda David - Paraschiv Lucian - Gagenoiu Romeo
Antimirescu Corneliu - Nasip Tanior - Dascalescu Florin
Tarase Marcel - Pavel Mihai - Gheorghe Catalin
Ioancea Ion - Csoma Imre - Vasile Adrian
Dumitrascu Geanina - Gheorghe Florin - Arbanas Alexandru
Babiciu Octavian - Piros Valentin - Marinescu Cristian
Dragomir Alexandru - Gandac Raluca - Piciu Bogdan
Quigley Jesse - Buca Bogdan - Itu Eugen






09 Apr, 2016 - 10 Apr, 2016

Turneul 8 Divizia A si Turneul 7 Divizia B

Sambata 09.04.2016 ora 10.00
IDM - Constructorul (Constanta) (Arbitru - Catalin Gheorghe)
Septimia - PBM2 (Galati) (Arbitru - Piros Valentin)
Sambata 09.04.2016 ora 13.00
Bobowling - Triple Strike (Constanta) (Arbitru - Pavel Viorel)
Vinci -    (Galati)  (Arbitru - Piros Valentin)
Duminica 10.04.2016 ora 10.00
Split - 300 Bowling (Constanta) (Arbitru - Pavel Viorel)
IDM 2 - PBM 1 (Galati) (Arbitru - Piros Valentin)
Duminica 10.04.2016 ora 13.00
Elcomex - Sport's Palace (Constanta) (Arbitru - Bianu Felicia)
Pol Gal Danub - CFR (Galati) (Arbitru - Piros Valentin)
18 Mar, 2016 - 20 Mar, 2016

Turneul 7 CNI - Bobowling

Squad 1 - vineri ora 17.00
12 locuri - arbitru Bogdan Beata
Squad 2 - sambata ora 10.00
12 locuri - arbitru Bogdan Beata
Squad 3 - sambata ora 13.00
12 locuri - arbitru Bogdan Beata
Squad 4 - duminica ora 10.00
12 locuri - arbitru Bogdan Beata
Squad 5 - duminica ora 13.00
12 locuri - arbitru Bogdan Beata
12 Mar, 2016 - 13 Mar, 2016

Rezultate T7 Div. A si T6 Div. B

Rezultate online Divizia A : aici
Rezultate online Divizia B : aici
12 Mar, 2016 - 13 Mar, 2016

Turneul 7 Div.A si Turneul 6 Div.B


Sambata 12.03.2016 ora 10.00
Split - Constructorul (Sf.Gheorghe)
PBM2 - IDM 2 (Constanta)
Sambata 12.03.2016 ora 13.00
Triple Strike - IDM (Sf.Gheorghe)
PBM1 - Pol Gal Danub (Constanta)
Duminica 13.03.2016 ora 10.00
Sport's Palace - 300 Bowling (Sf.Gheorghe)
- Septimia (Constanta)
Duminica 13.03.2016 ora 13.00
Bobowling - Elcomex (Sf.Gheorghe)
CFR - Vinci (Constanta)
04 Mar, 2016 - 06 Mar, 2016

Turneul 6 CNI - Elcomex

Squad 1 - vineri ora 16.30
16 locuri - arbitru Gheorghe Catalin
Squad 2 - sambata ora 10.00
16 locuri - arbitru Gheorghe Catalin
Squad 3 - sambata ora 13.00
16 locuri - arbitru Pavel Viorel
Squad 4 - duminica ora 10.00
16 locuri - arbitru Pavel Viorel
Squad 5 - duminica ora 13.00
16 locuri - arbitru Pavel Viorel
20 Feb, 2016 - 21 Feb, 2016

Turneul 6 Div. A si Turneul 5 Div. B

Turneul 6 Divizia A - Triple Strike
Constructorul - Triple Strike
IDM - Sport's Palace

300 Bowling - Bobowling
Elcomex - Split

Turneul 5 Divizia B - Ploiesti
Vinci - PBM1
Septimia - CFR
Galati - IDM2
- PBM2
12 Feb, 2016 - 14 Feb, 2016

Turneul 5 CNI Constanta

Squad 1 - vineri ora 17.00
10 jucatori  -  arbitru Pavel Viorel
Squad 2 - sambata ora 10.00
14 jucatori - arbitru Bianu Felicia
Squad 3 - sambata ora 13.30
12 jucatori - arbitru Gheorghe Catalin
Squad 4 - duminica ora 10.00
7 jucatori - arbitru Bianu Felicia
Squad 5 - duminica ora 13.30
16 jucatori - arbitru Pavel Viorel
12 Feb, 2016 - 14 Feb, 2016

Turneul 5 din CNI - Constanta

Turneul nr.5 al Campionatului National Individual va fi organizat de catre Federatia Romana de Bowling cu sprijinul echipelor din Constanta la arena Lake View in perioada 12-14 februarie 2016.