Prima etapa CNI va avea loc in perioada 8-9.12.2018
Locatia de desfasurare : MGM Cernavoda

Inscrierile incepand cu data de 02.12.2018 , exclusiv pe adresa de mail inscrieri@frbowling.ro

Ungerea va fi identica in cele 3 sali, IDM, MGM si M-Ciuc

2009 EBT 03 - VII Catalonia Open (4241) - 41'





Prima etapa a CNE va avea loc in zilele de 17-18.11.2018

Divizia A - locatie de desfasurare IDM B

Constructorul - IDM
Euro Master One - Dragons

VINCI - SPLIT
300 Bowling - Bobowling   amanat

Rezultate aici :  Turneu 1 Div.A

Divizia B - grupa I - locatie de desfasurare MGM Cernavoda

Axiopolis - IDM 2
CFR - Pro Venus
Sp.Palace - liber

Rezultate aici : Turneu 1 Div.B - grupa I

Divizia B - grupa I - locatie de desfasurare M-Ciuc

M-Ciuc II - Geto Dacii
Euro Master One 2 - Reinvent Team
Septimia - liber

Rezultate aici : Turneu 1 Div.B - grupa II


1. Proces verbal sedinta BF din 07.11.2018  --->  PV BF 07.11.2018


2. Program competitional preliminar  ---->  Program competitional

3. Regulament 2018-2019 ----> Regulament

4. Taxe si cotizatii 2018-2019 ---> Taxe

5. Regulament Comisia de competitii ---> Regulament Competitii

6. Regulament privind transferul sportivilor ---> Regulament transfer

7. Procedura de selectie a loturilor nationale ---> Procedura




Toate echipele care vor sa se inscrie in Campionatul national pe echipe 2018-2019 si nu stiu cum, sa trimita mail la secretar@frbowling.ro.
Termenul limita de inscriere si de plata a taxei aferente este 09 noiembrie.
Ordinea de zi

1.Stabilirea termenului de inscriere si inceput a campionatului
2.Delegarea persoanelor care vor revizui regulamentul CN
3.Delegarea atributiilor membrilor BF
4.Stabilirea conditiilor si termenelor pentru completarea comisiilor si publicarea regulamenteler
5. Aspecte financiare
6. Stabilirea modalitatii de realizare si depunere a dosarului de finantare catre MTS
7.Diverse

Deciziile Biroului Federal

1.  CN va incepe in 17-18 noiembrie a.c., iar inscrierile si taxele pentru echipe sa se efectueze pana pe 9 noiembrie a.c., ora 24
2.  Secretarul general si sefii de comisii vor revizui regulamentul CN pana pe 07.11a.c.
3.  S-a votat ca:
         - Secretarul general sa-si preia toate functiile din statut
         - Raluca Gindac Piciu sa asigure asistenta juridica gratuita FRB
         - Octavian Babiciu sa fie directorul de marketing al FRB
         -Viorel Pavel sa fie Presedintele Colegiului de arbitri
         -Zoltan Rakosi sa fie Presedintele Comisei de Competitii - ajutat de Robert Nicolau
         -Alexandru Dragomir sa fie Presedintele Comisiei de disciplina
4.      - Comisia de Competiiti va prelua si activitatea Comisiei tehnice
         -Comisiile/Colegiul vor trebui sa-si elaboreze si sa prezinte FRB regulamentele proprii pana pe 12 noiembroe a.c
         - Regulamentul de ordine interioara (ROI) si regulamentul de organizare si functionare (ROF) vor fi elaborate de Raluca Gindac Piciu si Valentin Piros pana
           pe 30 noiembrie a.c

5.      BF va propune AG propuneri de remuneratii si compensatii pentru membrii BF.
         Platile FRB, inclusiv salariile, vor respecta normele financiare ale MTS si prevederile din dosarul de finantare aprobat de MTS pentru 2018
6.      Realizarea dosarului de finantare de catre MTS pentru 2019 va fi realizat de Secretarul general, urmand sa se stabileasca ulterior cum se depune
7.      S-a stabilit prelungirea contractului de comodat pentru sediu

Au fost prezenti toti cei 8 membri ai Biroului Federal

Secretar general
Valentin Piros


Va avea loc duminica 10.06.2018 ora 10.00 la MGM Cernavoda

Echipe :
Sport's Palace Constanta si Vinci Bucuresti

Rezultat online

Ungerea va fi extrasa si incarcata in masina de uns sambata
Ora 16.00 - sedinta tehnica cu extragerea ungerii
Dupa ora 16.00  antrenament oficial


Lista ungerilor :

1.   Kegel Challenge Series - Beaten Path - 41 feet
2.   2009 USBC Women's Championships - 38 feet
3.   2009 EBT 03 - VII Catalonia Open (4241) - 41 feet
4.   Kegel Challenge Broadway - 37 feet
5.   Kegel Challenge Route 66 - 45 feet
6.   Kegel Challenge Middle Road - 39 feet
7.   2009 EBT 03 - VII Catalonia Open (4241) - 41 feet




Ungerea va fi :




...

Evenimente viitoare

01 Apr, 2017 - 02 Apr, 2017

Turneul 7 CNI - Poiana Brasov

Squad 1 - vineri ora 16.30
15 jucatori - arbitru Alina Orlanda
Squad 2 - sambata ora 09.30
15 jucatori - arbitru Alexandru Dragomir
Squad 3 - sambata ora 13.00
11 jucatori - arbitru Catalin Gheorghe
Squad 4 - duminica ora 09.30
10 jucatori - arbitru Catalin Gheorghe

10 Mar, 2017 - 12 Mar, 2017

Turneul 6 CNI - IDM Bucuresti

Squad 1 - vineri ora 16.30
13 jucatori - arbitru Romeo Gagenoiu
Squad 2 - sambata ora 09.30
13 jucatori - arbitru Alina Orlanda
Squad 3 - sambata ora 13.00
15 jucatori - arbitru Alina Orlanda
Squad 4 - duminica ora 09.30
12 jucatori - arbitru Valentin Piros
Squad 5 - duminica ora 13.00
16 jucatori - arbitru Eugen Itu
18 Feb, 2017 - 19 Feb, 2017

Turneul 5 CNI - Lake View Constanta

Squad 1 - vineri ora 16.00
12 jucatori - arbitru Gheorghe Catalin
Squad 2 - sambata ora 10.00
12 jucatori - arbitru Pavel Viorel
Squad 3 - sambata ora 13.00
12 jucatori - arbitru Gheorghe Catalin
Squad 4 - duminica ora 10.00
12 jucatori - arbitru Bianu Felicia
Squad 5 - duminica ora 13.00
9 jucatori - arbitru Bianu Felicia
09 Dec, 2016 - 11 Dec, 2016

Turneul 4 CNI - Septimia Odorhei

Squad 1 - vineri ora 17.00
10 jucatori - arbitru Catalin Gheorghe
Squad 2 - sambata ora 10.00
12 jucatori - arbitru Geza Karaman
Squad 3 - sambata ora 13.00
08 jucatori - arbitru Geza Karaman
Squad 4 - duminica ora 10.00
11 jucatori - arbitru Zalan Boldizsar
Squad 5 - duminica ora 13.00
12 jucatori - arbitru Zalan Boldizsar
04 Nov, 2016 - 06 Nov, 2016

Turneul 3 CNI - 300Bowling M-Ciuc

Squad 1 - vineri ora 17.00
12 jucatori - arbitru Zoltan Rakosi
Squad 2 - sambata ora 10.00
10 jucatori - arbitru Csaba Gabor
Squad 3 - sambata ora 13.00
12 jucatori - arbitru Csaba Gabor
Squad 4 - sambata ora 16.00
09 jucatori - arbitru Zoltan Rakosi
Squad 5 - duminica ora 13.00
11 jucatori - arbitru Zoltan Rakosi

23 Oct, 2016 - 30 Nov, -1

Turneul 2 CNI - MGM Cernavoda

Squad 0 - joi ora 17.00
10 jucatori - arbitru Catalin Gheorghe
Squad 1 - vineri ora 16.00

16 jucatori - arbitru Viorel Pavel
Squad 2 - sambata ora 10.00
14 jucatori - arbitru Catalin Gheorghe
Squad 3 - sambata ora 13.00
16 jucatori - arbitru Viorel Pavel
Squad 4 - sambata ora 16.00
16 jucatori - arbitru Felicia Bianu
Squad 5 - duminica ora 10.00
16 jucatori - arbitru Felicia Bianu
18 Sep, 2016 - 30 Nov, -1

Turneul 1 CNI - Ploiesti

Squad 1 - joi ora 17.00
15 jucatori - arbitru Alina Orlanda
Squad 2 - vineri ora 17.00
14 jucatori - arbitru Alexandru Dragomir
Squad 3 - sambata ora 10.00
16 jucatori - arbitru Alexandru Dragomir
Squad 4 - sambata ora 13.00
14 jucatori - arbitru Alexandru Dragomir
03 Iun, 2016 - 05 Iun, 2016

Playoff si Baraj Divizia A

Program :

Playoff :

Vineri 03.06 ora 13.00            Bobowling - Elcomex
Vineri 03.06 ora 16.00            IDM - Split

Sambata 04.06 ora 10.00      Elcomex - Split
Sambata 04.06 ora 13.00      IDM - Bobowling

Duminica 05.06 ora 10.00    Split - Bobowling
Duminica 05.06 ora 13.00    IDM - Elcomex

Baraj Divizia A

Sambata 04.06 ora 10.00     Constructorul C-ta -  PBM1 Ploiesti
21 Mai, 2016 - 22 Mai, 2016

Finalele CNI

Vor avea loc la MGM Cernavoda.

CNI - F

1. Rethi Hajnalka
2. Dumitrascu Eugenia
3. Karaman Ibolya
4. Bacila Manuela
5. Dumitrascu Geanina
6. Dascalu Georgiana
7. Punga Irina
8. Pal Erzsebet

CNI - M

1. Orlanda David
2. Gagenoiu Romeo
3. Dumitrascu Victor
4. Antimirescu Corneliu
5. Gheorghe Florin
6. Popescu Marian
7. Calagiu Cristian
8. Bejan Ion
9. Arcusi Sebastian
10. Dobre Adrian
11. Paraschiv Lucian
12. Arbanas Alexandru
13. Gheorghe Catalin
14. Piticariu Marius
15. Albu Daniel
16. Karaman Geza
14 Mai, 2016 - 15 Mai, 2016

Finalele Duo - Trio

Vor avea loc in zilele de 14-15 mai 2016
Lake View Constanta


DUO
Ioancea Ion - Csoma Imre
Calagiu Cristian - Lucian Paraschiv
Orlanda David - Arcusi Sebastian
Pavel Viorel - Udriste Marin
Gheorghe Catalin - Pavel Mihai
Gagenoiu Romeo - Balan Marius
Arbanas Alexandru - Gheorghe Florin
Anghelescu Gabriel - Gheorghiu Marius
TRIO
Orlanda David - Paraschiv Lucian - Gagenoiu Romeo
Antimirescu Corneliu - Nasip Tanior - Dascalescu Florin
Tarase Marcel - Pavel Mihai - Gheorghe Catalin
Ioancea Ion - Csoma Imre - Vasile Adrian
Dumitrascu Geanina - Gheorghe Florin - Arbanas Alexandru
Babiciu Octavian - Piros Valentin - Marinescu Cristian
Dragomir Alexandru - Gandac Raluca - Piciu Bogdan
Quigley Jesse - Buca Bogdan - Itu Eugen






09 Apr, 2016 - 10 Apr, 2016

Turneul 8 Divizia A si Turneul 7 Divizia B

Sambata 09.04.2016 ora 10.00
IDM - Constructorul (Constanta) (Arbitru - Catalin Gheorghe)
Septimia - PBM2 (Galati) (Arbitru - Piros Valentin)
Sambata 09.04.2016 ora 13.00
Bobowling - Triple Strike (Constanta) (Arbitru - Pavel Viorel)
Vinci -    (Galati)  (Arbitru - Piros Valentin)
Duminica 10.04.2016 ora 10.00
Split - 300 Bowling (Constanta) (Arbitru - Pavel Viorel)
IDM 2 - PBM 1 (Galati) (Arbitru - Piros Valentin)
Duminica 10.04.2016 ora 13.00
Elcomex - Sport's Palace (Constanta) (Arbitru - Bianu Felicia)
Pol Gal Danub - CFR (Galati) (Arbitru - Piros Valentin)
18 Mar, 2016 - 20 Mar, 2016

Turneul 7 CNI - Bobowling

Squad 1 - vineri ora 17.00
12 locuri - arbitru Bogdan Beata
Squad 2 - sambata ora 10.00
12 locuri - arbitru Bogdan Beata
Squad 3 - sambata ora 13.00
12 locuri - arbitru Bogdan Beata
Squad 4 - duminica ora 10.00
12 locuri - arbitru Bogdan Beata
Squad 5 - duminica ora 13.00
12 locuri - arbitru Bogdan Beata
12 Mar, 2016 - 13 Mar, 2016

Rezultate T7 Div. A si T6 Div. B

Rezultate online Divizia A : aici
Rezultate online Divizia B : aici
12 Mar, 2016 - 13 Mar, 2016

Turneul 7 Div.A si Turneul 6 Div.B


Sambata 12.03.2016 ora 10.00
Split - Constructorul (Sf.Gheorghe)
PBM2 - IDM 2 (Constanta)
Sambata 12.03.2016 ora 13.00
Triple Strike - IDM (Sf.Gheorghe)
PBM1 - Pol Gal Danub (Constanta)
Duminica 13.03.2016 ora 10.00
Sport's Palace - 300 Bowling (Sf.Gheorghe)
- Septimia (Constanta)
Duminica 13.03.2016 ora 13.00
Bobowling - Elcomex (Sf.Gheorghe)
CFR - Vinci (Constanta)
04 Mar, 2016 - 06 Mar, 2016

Turneul 6 CNI - Elcomex

Squad 1 - vineri ora 16.30
16 locuri - arbitru Gheorghe Catalin
Squad 2 - sambata ora 10.00
16 locuri - arbitru Gheorghe Catalin
Squad 3 - sambata ora 13.00
16 locuri - arbitru Pavel Viorel
Squad 4 - duminica ora 10.00
16 locuri - arbitru Pavel Viorel
Squad 5 - duminica ora 13.00
16 locuri - arbitru Pavel Viorel
20 Feb, 2016 - 21 Feb, 2016

Turneul 6 Div. A si Turneul 5 Div. B

Turneul 6 Divizia A - Triple Strike
Constructorul - Triple Strike
IDM - Sport's Palace

300 Bowling - Bobowling
Elcomex - Split

Turneul 5 Divizia B - Ploiesti
Vinci - PBM1
Septimia - CFR
Galati - IDM2
- PBM2
12 Feb, 2016 - 14 Feb, 2016

Turneul 5 CNI Constanta

Squad 1 - vineri ora 17.00
10 jucatori  -  arbitru Pavel Viorel
Squad 2 - sambata ora 10.00
14 jucatori - arbitru Bianu Felicia
Squad 3 - sambata ora 13.30
12 jucatori - arbitru Gheorghe Catalin
Squad 4 - duminica ora 10.00
7 jucatori - arbitru Bianu Felicia
Squad 5 - duminica ora 13.30
16 jucatori - arbitru Pavel Viorel
12 Feb, 2016 - 14 Feb, 2016

Turneul 5 din CNI - Constanta

Turneul nr.5 al Campionatului National Individual va fi organizat de catre Federatia Romana de Bowling cu sprijinul echipelor din Constanta la arena Lake View in perioada 12-14 februarie 2016.