EYC 2020 - REPROGRAMARE PENTRU PERIOADA 09.10-17.10.2020
Organizatorii campionatelor europene de juniori au anuntat oficial ca evenimentul a fost reprogramat pentru perioada 09.10-17.10.2020. Puteti gasi date suplimentare accesand link-ul  https://eyc2020.etbfchampionships.eu/welcome/news/
Intrunit in sedinta in data de 19.03.2020, luand act de Decretul semnat de Presedintele României, domnul Klaus Iohannis, privind instituirea starii de urgenta pe teritoriul României, de evolutia situatiei epidemiologice internationale determinata de raspandirea coronavirului SARS-CoV-2 la nivel national si mondial dupa declararea “pandemiei” de catre Organizatia Mondiala a Sanatatii,

Biroul Federal al Federatiei Romane de Bowling a hotarat in unanimitate sa suspende urmatoarele etape ale Campionatului National de Bowling 2019-2020 pana la cel putin ridicarea starii de urgenta, urmand sa se intruneasca in mod regulat pentru evaluarea starii de fapt.

Astfel, la urmatoarele sedinte membrii Biroului Federal vor analiza si diversele modalitati de finalizare a campionatului national, in functie de evolutia in timp a evenimentelor.

De asemenea, Biroul Federal reaminteste tuturor cluburilor si sportivilor angrenati in activitatea sportiva sa respecte cu strictete "Recomandările privind conduita socială responsabilă în prevenirea răspândirii coronavirus (COVID-19)" ale Ministerului Sanatatii din Romania - http://www.ms.ro/recomandari-privind-conduita-sociala-responsabila-in-prevenirea-raspandirii-coronavirus-covid-19/ . 
AMANAREA CAMPIONATULUI EUROPEAN DE JUNIORI "EUROPEAN YOUTH CHAMPIONSHIPS 2020" - TILBURG, TARILE DE JOS (OLANDA), 4-13 APRILIE 2020
In urma consultarilor avute cu ETBF, cu reprezentantii guvernamentali ai Tarilor de Jos (Olanda), cu organizatorii locali si cu celelalte institutii implicate, Federatia Olandeza de Bowling a hotarat si anuntat amanarea EYC 2020. Noua data va fi anuntata imediat ce vor exista mai multe informatii. Daca evolutia evenimentelor va permite, campionatul se va desfasura cu cea mai mare probabilitate in luna iulie a.c.


ℹ️ Ministrul Tineretului şi Sportului, Ionuţ Stroe, a declarat luni că fiecare federaţie sportivă naţională trebuie să decidă singură felul în care se termină campionatul pe care îl organizează, potrivit unui comunicat remis AGERPRES.

ℹ️ Ministerul Tineretului şi Sportului, prin adresele trimise pe 12 martie, recomanda federaţiilor sportive naţionale să-şi suspende toate competiţiile, indiferent că sunt campionate naţionale sau etape internaţionale ale unor evenimente pe care le organizează şi să suspende momentan deplasările externe ale sportivilor la competiţii internaţionale sau stagii de pregătire.

https://www.agerpres.ro/sport-intern/2020/03/16/coronavirus-stroe-mts-fiecare-federatie-trebuie-sa-decida-felul-in-care-se-termina-campionatul-national-pe-care-il-organizeaza--467669?fbclid=IwAR3LTvwnDWVpX2lYbevG4ijor4pyJJUAAZYHevgA678SE45oGUrQd8tyDzQ
DECIZIE PRIVIND AMANARE TURNEE
- CNE NR.5 DIV.A DIN 14-15.03.2020 - IDM BUCURESTI;
- CNE NR.7 DIV.B DIN 14.03.2020 - LAKE VIEW CONSTANTA;
- CNI NR.4 DIN 20-22.03.2020 - CENTRUL DE AGREMENT SI DIVERTISMENT DIN POIANA BRASOV.

uploaded/tiny/files/decizie-amanare-cne-t5aandt7bandcni-t4_covid-19_11mar2020.pdf
"Pentru evenimentele cu un numar de maxim 200 de participanti, nu este necesar sa fie solicitat avizul Directiei de Sanatate Publica."
Va vom tine la curent cu hotararile Biroului Federal privind desfasurarea urmatoarelor turnee ale CNB 2019-2020, dupa sedinta programata maine la ora 19. Deasemenea, Biroul Federal va lua o decizie privind participarea delegatiei la European Youth Championships 2020, in Tilburg, Tarile de Jos (Olanda), avand in vedere faptul ca in acest oras au fost confirmate cazuri de persoane infectate cu COVID-19.
Comunicatul integral il gasiti aici :
https://www.mai.gov.ro/informare-covid-19-grupul-de-comunicare-strategica-10-martie-ora-10-00/?fbclid=IwAR24Fh8Koxh5kg6_kq-U4p935FewkXGDJxOzEPuNFQVKrcXW3H2rr
PLnkO4


Meciurile programate sambata si duminica, in etapa 4, divizia A, vor incepe cu 1 ora mai devreme, meciul 1 de la ora 09.00, meciul 2 de la ora 12.00.
Aceasta solicitare vine din partea echipei gazda!
...

Evenimente viitoare

07 Dec, 2019 - 08 Dec, 2019

07-12-2019 REJUCARE MECI IN DIVIZIA A ORA 09.00 IDM SECTOR B. SPLIT-PBM1

7/8 -12-2019 ETAPA DIVIZA B- GRUPA 1 LAKE WIEV -GRUPA 2 IDM SECTOR A!!!
22 Nov, 2019 - 24 Nov, 2019

ETAPA 3 INDIVIDUALE -SALA IDM 22-24 NOV

30 Nov, -1 - 30 Nov, -1

ETAPA 2 IN CAMPIONATUL NATIONAL!!! 16-17 NOV.IDM

08 Nov, 2019 - 10 Nov, 2019

08-10 NOEMBRIE INDIVIDUALE M.CIUC

12 Oct, 2019 - 13 Oct, 2019

PRIMA ETAPA CAMPIONATUL NATIONAL OWLDE BING DIVIZIA A -B

04 Oct, 2019 - 06 Oct, 2019

QubicaAMF Regulament

01 Iun, 2019 - 02 Iun, 2019

Finalisti CNI - Feminin

DUMITRASCU EUGENIA
ENE PATRICIA
SOOS DORA
ENCULESCU DIANA
FLESERIU CRISTINA
KARAMAN IBOLYA
BUGA ROXANA
TIBULEAC MIRELA
01 Iun, 2019 - 02 Iun, 2019

Finalisti CNI - Masculin

GAGENOIU ROMEO
PITICARIU MARIUS
GHEORGHE FLORIN
ARCUSI SEBASTIAN
CRACIUN OCTAVIAN
DUMITRASCU VICTOR
OBADA BOGDAN
POPA VICTOR
ARBANAS ALEXANDRU
NASIP TANIOR
PIROS VALENTIN
VERZAR LORANT
CALAGIU CRISTIAN
BABICIU OCTAVIAN
MIDISAN ADRIAN
KARAMAN GEZA
19 Ian, 2019 - 20 Ian, 2019

Taxa inscriere Turneul 2 CNI + TRIO - IDM

Taxa de inscriere la Turneul 2 CNI+ TRIO - IDM va fi de 49,5 lei
Se vor juca 4 jocuri (atat la Trio cat si Individual)
01 Apr, 2017 - 02 Apr, 2017

Turneul 7 CNI - Poiana Brasov

Squad 1 - vineri ora 16.30
15 jucatori - arbitru Alina Orlanda
Squad 2 - sambata ora 09.30
15 jucatori - arbitru Alexandru Dragomir
Squad 3 - sambata ora 13.00
11 jucatori - arbitru Catalin Gheorghe
Squad 4 - duminica ora 09.30
10 jucatori - arbitru Catalin Gheorghe

10 Mar, 2017 - 12 Mar, 2017

Turneul 6 CNI - IDM Bucuresti

Squad 1 - vineri ora 16.30
13 jucatori - arbitru Romeo Gagenoiu
Squad 2 - sambata ora 09.30
13 jucatori - arbitru Alina Orlanda
Squad 3 - sambata ora 13.00
15 jucatori - arbitru Alina Orlanda
Squad 4 - duminica ora 09.30
12 jucatori - arbitru Valentin Piros
Squad 5 - duminica ora 13.00
16 jucatori - arbitru Eugen Itu
18 Feb, 2017 - 19 Feb, 2017

Turneul 5 CNI - Lake View Constanta

Squad 1 - vineri ora 16.00
12 jucatori - arbitru Gheorghe Catalin
Squad 2 - sambata ora 10.00
12 jucatori - arbitru Pavel Viorel
Squad 3 - sambata ora 13.00
12 jucatori - arbitru Gheorghe Catalin
Squad 4 - duminica ora 10.00
12 jucatori - arbitru Bianu Felicia
Squad 5 - duminica ora 13.00
9 jucatori - arbitru Bianu Felicia
09 Dec, 2016 - 11 Dec, 2016

Turneul 4 CNI - Septimia Odorhei

Squad 1 - vineri ora 17.00
10 jucatori - arbitru Catalin Gheorghe
Squad 2 - sambata ora 10.00
12 jucatori - arbitru Geza Karaman
Squad 3 - sambata ora 13.00
08 jucatori - arbitru Geza Karaman
Squad 4 - duminica ora 10.00
11 jucatori - arbitru Zalan Boldizsar
Squad 5 - duminica ora 13.00
12 jucatori - arbitru Zalan Boldizsar
04 Nov, 2016 - 06 Nov, 2016

Turneul 3 CNI - 300Bowling M-Ciuc

Squad 1 - vineri ora 17.00
12 jucatori - arbitru Zoltan Rakosi
Squad 2 - sambata ora 10.00
10 jucatori - arbitru Csaba Gabor
Squad 3 - sambata ora 13.00
12 jucatori - arbitru Csaba Gabor
Squad 4 - sambata ora 16.00
09 jucatori - arbitru Zoltan Rakosi
Squad 5 - duminica ora 13.00
11 jucatori - arbitru Zoltan Rakosi

23 Oct, 2016 - 30 Nov, -1

Turneul 2 CNI - MGM Cernavoda

Squad 0 - joi ora 17.00
10 jucatori - arbitru Catalin Gheorghe
Squad 1 - vineri ora 16.00

16 jucatori - arbitru Viorel Pavel
Squad 2 - sambata ora 10.00
14 jucatori - arbitru Catalin Gheorghe
Squad 3 - sambata ora 13.00
16 jucatori - arbitru Viorel Pavel
Squad 4 - sambata ora 16.00
16 jucatori - arbitru Felicia Bianu
Squad 5 - duminica ora 10.00
16 jucatori - arbitru Felicia Bianu
18 Sep, 2016 - 30 Nov, -1

Turneul 1 CNI - Ploiesti

Squad 1 - joi ora 17.00
15 jucatori - arbitru Alina Orlanda
Squad 2 - vineri ora 17.00
14 jucatori - arbitru Alexandru Dragomir
Squad 3 - sambata ora 10.00
16 jucatori - arbitru Alexandru Dragomir
Squad 4 - sambata ora 13.00
14 jucatori - arbitru Alexandru Dragomir
03 Iun, 2016 - 05 Iun, 2016

Playoff si Baraj Divizia A

Program :

Playoff :

Vineri 03.06 ora 13.00            Bobowling - Elcomex
Vineri 03.06 ora 16.00            IDM - Split

Sambata 04.06 ora 10.00      Elcomex - Split
Sambata 04.06 ora 13.00      IDM - Bobowling

Duminica 05.06 ora 10.00    Split - Bobowling
Duminica 05.06 ora 13.00    IDM - Elcomex

Baraj Divizia A

Sambata 04.06 ora 10.00     Constructorul C-ta -  PBM1 Ploiesti
21 Mai, 2016 - 22 Mai, 2016

Finalele CNI

Vor avea loc la MGM Cernavoda.

CNI - F

1. Rethi Hajnalka
2. Dumitrascu Eugenia
3. Karaman Ibolya
4. Bacila Manuela
5. Dumitrascu Geanina
6. Dascalu Georgiana
7. Punga Irina
8. Pal Erzsebet

CNI - M

1. Orlanda David
2. Gagenoiu Romeo
3. Dumitrascu Victor
4. Antimirescu Corneliu
5. Gheorghe Florin
6. Popescu Marian
7. Calagiu Cristian
8. Bejan Ion
9. Arcusi Sebastian
10. Dobre Adrian
11. Paraschiv Lucian
12. Arbanas Alexandru
13. Gheorghe Catalin
14. Piticariu Marius
15. Albu Daniel
16. Karaman Geza
14 Mai, 2016 - 15 Mai, 2016

Finalele Duo - Trio

Vor avea loc in zilele de 14-15 mai 2016
Lake View Constanta


DUO
Ioancea Ion - Csoma Imre
Calagiu Cristian - Lucian Paraschiv
Orlanda David - Arcusi Sebastian
Pavel Viorel - Udriste Marin
Gheorghe Catalin - Pavel Mihai
Gagenoiu Romeo - Balan Marius
Arbanas Alexandru - Gheorghe Florin
Anghelescu Gabriel - Gheorghiu Marius
TRIO
Orlanda David - Paraschiv Lucian - Gagenoiu Romeo
Antimirescu Corneliu - Nasip Tanior - Dascalescu Florin
Tarase Marcel - Pavel Mihai - Gheorghe Catalin
Ioancea Ion - Csoma Imre - Vasile Adrian
Dumitrascu Geanina - Gheorghe Florin - Arbanas Alexandru
Babiciu Octavian - Piros Valentin - Marinescu Cristian
Dragomir Alexandru - Gandac Raluca - Piciu Bogdan
Quigley Jesse - Buca Bogdan - Itu Eugen






09 Apr, 2016 - 10 Apr, 2016

Turneul 8 Divizia A si Turneul 7 Divizia B

Sambata 09.04.2016 ora 10.00
IDM - Constructorul (Constanta) (Arbitru - Catalin Gheorghe)
Septimia - PBM2 (Galati) (Arbitru - Piros Valentin)
Sambata 09.04.2016 ora 13.00
Bobowling - Triple Strike (Constanta) (Arbitru - Pavel Viorel)
Vinci -    (Galati)  (Arbitru - Piros Valentin)
Duminica 10.04.2016 ora 10.00
Split - 300 Bowling (Constanta) (Arbitru - Pavel Viorel)
IDM 2 - PBM 1 (Galati) (Arbitru - Piros Valentin)
Duminica 10.04.2016 ora 13.00
Elcomex - Sport's Palace (Constanta) (Arbitru - Bianu Felicia)
Pol Gal Danub - CFR (Galati) (Arbitru - Piros Valentin)
18 Mar, 2016 - 20 Mar, 2016

Turneul 7 CNI - Bobowling

Squad 1 - vineri ora 17.00
12 locuri - arbitru Bogdan Beata
Squad 2 - sambata ora 10.00
12 locuri - arbitru Bogdan Beata
Squad 3 - sambata ora 13.00
12 locuri - arbitru Bogdan Beata
Squad 4 - duminica ora 10.00
12 locuri - arbitru Bogdan Beata
Squad 5 - duminica ora 13.00
12 locuri - arbitru Bogdan Beata
12 Mar, 2016 - 13 Mar, 2016

Rezultate T7 Div. A si T6 Div. B

Rezultate online Divizia A : aici
Rezultate online Divizia B : aici
12 Mar, 2016 - 13 Mar, 2016

Turneul 7 Div.A si Turneul 6 Div.B


Sambata 12.03.2016 ora 10.00
Split - Constructorul (Sf.Gheorghe)
PBM2 - IDM 2 (Constanta)
Sambata 12.03.2016 ora 13.00
Triple Strike - IDM (Sf.Gheorghe)
PBM1 - Pol Gal Danub (Constanta)
Duminica 13.03.2016 ora 10.00
Sport's Palace - 300 Bowling (Sf.Gheorghe)
- Septimia (Constanta)
Duminica 13.03.2016 ora 13.00
Bobowling - Elcomex (Sf.Gheorghe)
CFR - Vinci (Constanta)
04 Mar, 2016 - 06 Mar, 2016

Turneul 6 CNI - Elcomex

Squad 1 - vineri ora 16.30
16 locuri - arbitru Gheorghe Catalin
Squad 2 - sambata ora 10.00
16 locuri - arbitru Gheorghe Catalin
Squad 3 - sambata ora 13.00
16 locuri - arbitru Pavel Viorel
Squad 4 - duminica ora 10.00
16 locuri - arbitru Pavel Viorel
Squad 5 - duminica ora 13.00
16 locuri - arbitru Pavel Viorel
20 Feb, 2016 - 21 Feb, 2016

Turneul 6 Div. A si Turneul 5 Div. B

Turneul 6 Divizia A - Triple Strike
Constructorul - Triple Strike
IDM - Sport's Palace

300 Bowling - Bobowling
Elcomex - Split

Turneul 5 Divizia B - Ploiesti
Vinci - PBM1
Septimia - CFR
Galati - IDM2
- PBM2
12 Feb, 2016 - 14 Feb, 2016

Turneul 5 CNI Constanta

Squad 1 - vineri ora 17.00
10 jucatori  -  arbitru Pavel Viorel
Squad 2 - sambata ora 10.00
14 jucatori - arbitru Bianu Felicia
Squad 3 - sambata ora 13.30
12 jucatori - arbitru Gheorghe Catalin
Squad 4 - duminica ora 10.00
7 jucatori - arbitru Bianu Felicia
Squad 5 - duminica ora 13.30
16 jucatori - arbitru Pavel Viorel
12 Feb, 2016 - 14 Feb, 2016

Turneul 5 din CNI - Constanta

Turneul nr.5 al Campionatului National Individual va fi organizat de catre Federatia Romana de Bowling cu sprijinul echipelor din Constanta la arena Lake View in perioada 12-14 februarie 2016.